Vítejte ve světě šperků, náramků, náhrdelníků, bižuterie a netradičních ozdobných komponentů, ve světě Mysterious-components. Všechny šperky v tomto eshopu jsou ručně, málosériově vyráběné, a tudíž jich je pouze omezené množství. Jde nám o originalitu tvořených šperků a splnění všech individuálních přání, proto nedbáme na kvantitu, ale především na dokonalost každého šperku.

Poštovné ZDARMA při objednávce v hodnotě od 800 Kč!

Péče o šperky

Aby Váš šperk vydržel co nejdéle krásný a dělal Vám radost, je nutné dodržovat následující tipy a pravidla:

1)   K náramkům se chovejte stejně jako ke šperkům! Čím více budete nosit šperky z polodrahokamů a minerálních kamenů u sebe, tím větší energetické přínosy budete dostávat.

2)   Na náramky jsou použity kvalitní materiály - přírodní kameny, minerály, sklo, chirurgická ocel a velice kvalitní bižuterní kov. Některé z našich náramků jsou zároveň křehké, proto s náramky nebouchejte, nedřete ani neházejte. Pokud však o svůj náramek budete vhodně pečovat, prodloužíte tím jeho krásu na maximum. Je zcela normální, že se časem (zejména při častém nošení) projeví známky opotřebení. Elastické lanko, které používáme k výrobě našich náramků je opravdu kvalitní. Nedoporučujeme však zkoušet jeho pevnost do roztrhnutí. Přeci jen není z oceli. Při běžném používání vydrží velice dlouho. Při výrobě každého námi vyrobeného náramku několikrát zkoušíme jeho pevnost a pružnost natažením až na maximální délku a návrat do původního stavu po hodině a více. S klidným svědomím můžeme prohlásit, že pro Vás vybíráme jen to nejlepší.

3)    Chraňte své šperky před stykem s vodou, aby nedošlo k poškození jednotlivých dílů. Sundejte si je vždy před mytím nádobí, sprchováním, saunováním anebo koupáním a to jak ve vaně, tak v bazénu či moři (chlór, sůl a koupelové oleje je výrazně znehodnocují). Také nenoste šperky do prostředí s výskytem síry a jodu – minerální prameny a lázně.

4)    Zamezte styku s kosmetikou. Šperky se zkrášlete zásadně až po veškerých kosmetických úpravách, jelikož nejrůznější pleťové a tělové krémy, oleje, líčidla, laky na vlasy a parfémy působí velmi nepříznivě na bižuterii. Chemické látky, které jsou v nich obsažené, mohou narušit a poškodit povrchovou úpravu a tím zkrátit životnosti Vašich šperků.

5)    Nenoste šperky na spaní, při sportování ani při fyzické námaze, např. při úklidových pracích a také v prašném prostředí. Chraňte své náramky před kontaktem s tvrdými předměty, aby nedošlo k mechanickému či povrchovému poškození.

6)    Správně šperky ukládejte. V nejlepším případě je uchovávejte v suchu a temnu, například ve šperkovnicích tak, aby se vzájemně nezamotávaly či neodřely a neměnily svoji barvu. Náramky a náhrdelníky je ideální pověsit na speciální stojánky, háčky nebo je ukládat jednotlivě do krabiček, speciální sáčků, přihrádek apod.  Hlavně stříbrné a postříbřené ozdoby mohou na přímém slunci při delším působení zežloutnout a proto je vhodné je správně uložit. Bohužel vlivem vnějšího prostředí dochází na těchto předmětech k povrchovým změnám – oxidaci povrchu (černání). 

7)    Při znečištění otírejte suchým jemným hadříkem, ideálně tzv. Švédskou utěrkou nebo hadříkem na brýle - bez použití chemikálií. U šperků z obecného kovu se případné skvrny, které se objeví vlivem potu, mohou odstranit velmi jemně vlhkým hadříkem a třením.  Jednotlivé druhy kamenů vyžadují různé postupy čištění a vždy je nejlepší svěřit čištění do rukou odborníka. Kameny, které se nosí jako šperk, stačí očistiti jednou týdně vodou. Během očisty myslete na to, že chcete z kamenů odstranit vše špatné a negativní. Po očistě (vybití) lze kameny osušit utěrkou nebo je nechat oschnout. Kameny je po té nutné znovu nabít pozitivní energií.

  • Všechny šperky z přírodních minerálů, polodrahokamů a drahých kamenů doporučujeme po delším nošení nechat odpočinout na drůze křišťálu, což je jedna z alternativ nabíjení šperků.
  • Nabíjení kamenů - některé kameny se nabíjí sluneční energií. Nejvhodnější dobou je ráno nebo pozdní odpoledne. Sklo snižuje sílu slunce a tak je lepší je dát přímo ven. Ke slunečním kamenům patří například: achát, avanturín, fluorit, granát, karneol, křišťál, olivín, rodonit, rubín, smaragd, tygří oko
  • Nabíjení kamenů - měsíční kameny - tyto kameny se vystavují vlivu měsíce a hvězd. Nejvhodnějším obdobím je 2-3 den před úplňkem a samotný úplněk. Opět ven, sklo tlumí sílu světla. K měsíčním kamenům patří například: ametrín, ametyst, apačské slzy, apofylit, aragonit, azurit, bronzit, dioptas, dolomit, dumortierit, helitrop, hiddenit, chalcedon, chryzikol, chryzopras, jadeit, jantar, jaspis, kalcit, kunzit, lazurit, magnetit, malachit, markazit, měsíční kámen, mléčný křemen, nefrit, obsidián, onyx, opál, rodochrozit, růženín, safír, sodalit, turmalín, tyrkys, ulexit, unakit, vesuvián, záhněda, zirkon.

8)   Mějte prosím na paměti, že v našich špercích jsou převážně použity přírodní polodrahokamy či drahokamy. Čistota kamene je definována na základě zkoumání všech nedokonalostí jako jsou např. inkluze (vnitřní uzavřeniny) a vnější poškození - poškrábání, důlky, zakalení apod. Téměř všechny kameny obsahují "nedokonalosti", které však nejsou překážkou jejich jedinečnosti, ani neovlivní jejich krásu. Inkluze a další "nedokonalosti" jsou součástí přírody, která učinila každý kámen neopakovatelným a jsou zároveň potvrzením jejich přírodního původu. Také platí, čím méně "nedokonalostí", tím vzácnější a dražší kámen. 

Upozornění:

U některých osob, které jsou nemocné nebo užívají určité léky ve větším množství anebo mají agresivnější pot, může dojít k narušení materiálu a změně vzhledu kovových dílů.


V této kategorii nejsou žádné výrobky.